Skip to Content

Grunderna i tron, "Välkommen hem!", på Kanal 10

IMG_1320.JPG

För ett antal år sedan utvecklade jag kursen "Välkommen hem!" - en grundkurs i kristen tro på fem veckor. Kursen utkom i formen av ett häfte och har spritts i många församlingar i Finland. Kanal 10 bandade våren 2016 fem program, dvs kursen i sin helhet, som kan hittas på Kanal 10:s playsida (se bifogad länk). Om du har nyfrälsta i din församling som behöver lära sig utveckla en egen relation med Jesus eller troende som behöver friska upp sin relation med Honom - ta en titt på kursen på Kanal 10. Du kan också se på programmet som en inspiration för dej själv, om du vill hålla kursen i din egen församling. Materialet "Välkommen hem!" kan beställas av undertecknad och kostar 4e per häfte.

Camilla Klockars

Kursen hittas här: http://www.kanal10play.com/play?id=0a02dfb5-91f8-4e33-8048-4edf199abad9story | about seo