Skip to Content

JULKLAPPSTIPS!

MP900422250.JPG

Missionsrådet har låtit trycka upp gåvokort, som man kan använda t.ex. som julgåva eller födelsedagspresent. Korten har varit populära, men det finns ännu kvar tryckta kort för projekten i Kenya och Kambodja. Om vi tittar på insamlingarna för respektive projekt, har vi samlat in drygt hälften av det budgeterade insamlingsmålet på 3 300 euro för Kambodja, så stöd gärna det projektet! Med tanke på att det i år inte hållits offerdag för Kambodja, är det redan ett fint resultat.

Ifall du själv vill skriva ut korten finns det här på hemsidan som bilaga, även det för Zimbabwe. Korten är dubbelvikta med ett stort foto på framsidan och på mittuppslaget finns det en liten infotext om projektet och plats för din egen hälsning.

Givaren för själv bestämma summan som går till projektet på kortet t.ex. 5 eller 50 e. Vill du ha färdigt tryckta kort, så ta kontakt med biståndskoordinatorn på e-post: cata (at) mku.fi

BilagaStorlek
Gåvokort Kambodja vit.pdf765.81 kB
Gåvokort Kenya vit.pdf945.35 kB
Gåvokort Zimbabwe vit.pdf384.1 kB


mission | about seo